Szkoła Podstawowa w Sieńcu

Dyrektor: Marlena Karaś
Strona WWW: sp-sieniec.edupage.org
E-mail: sp.sieniec@wp.pl

Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sieńcu realizuje cele i zadania wynikające z podstawy programowej
wychowania przedszkolnego

Nasze działania skupiamy wokół rozwijania potencjału twórczego dziecka, przekazując jednocześnie wiedzę i dając możliwość zdobywania nowych doświadczeń.

Korzystamy z najnowszych programów nauczania oraz wypracowanych własnych metod i form.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne środki do nauki i zabawy. Wszystkie proponowane przez nas rodzaje zabaw i zajęć są ze sobą integralnie powiązane. Obejmują zabawy i zajęcia rozwijające:

- mowę,

- myślenie,

- samodzielność,

- kreatywność,

- aktywność muzyczną,

- plastyczną,

- techniczną,

- motoryczną oraz zdrowotną w kontaktach ze środowiskiem przyrodniczo-społecznym,

- naukę języka obcego.

W procesie dydaktyczno-wychowawczym wykorzystujemy metody i techniki aktywizujące.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowany i kreatywny nauczyciel wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem, stale aktualizujący i poszerzający swoją wiedzę. Ponadto z przedszkolaczkami pracuje doświadczony nauczyciel języka angielskiego i nauczyciel religii.

Otaczamy wychowanków opieką logopedyczną (badania przesiewowe) i pedagogiczną, realizując cele edukacji włączającej pracujemy zgodnie z indywidualnymi programami terapeutycznymi opracowanymi dla każdego dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz programami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Nasz oddział przedszkolny organizuje i współorganizuje, wspólnie ze szkołą, szereg uroczystości, imprez okolicznościowych, spotkań dla lokalnego środowiska        z udziałem rodziców, oraz zaproszonych gości, są to m.in.:

•          Sprzątanie świata - udział w ogólnopolskiej akcji,
  •          Bezpieczny przedszkolak- spotkania z przedstawicielami Policji, zajęcia praktyczne,
  •          Święto Pieczonego Ziemniaka-pożegnanie lata przywitanie jesieni,
  •          Październik miesiącem bibliotek szkolnych - Zostań książkowym bohaterem,
  •          W ramach akcji Zdrowe odżywianie: "Śniadanie daje moc", "Jedz kolorowo, żyj zdrowo",
  •          Dzień Edukacji Narodowej - uroczystość z udziałem całej społeczności SP w Sieńcu,
  •          Wycieczki
  •          Światowy Dzień Misia - Miś-mój mały przyjaciel,
  •          Andrzejki
  •          Mikołajki,
  •          Jasełka z udziałem całej społeczności SP w Sieńcu i środowiska lokalnego,
  •          Spotkanie wigilijne z udziałem całej społeczności SP w Sieńcu,
  •          Kostiumowy bal karnawałowy dla dzieci,
  •          Mój Dziadek i moja Babcia w przedszkolu,
  •          Pierwszy dzień wiosny
  •          Dzień Ziemi - propagowanie działań ekologicznych,
  •          Wielkanoc - spotkania świąteczne,
  •          Spektakle teatralne, koncerty, konkursy plastyczne, muzyczno - wokalne i inne,
  •          Dnia Matki i Dnia Ojca,
  •          Dzień Dziecka,
  •          Dzień Rodziny  - festyn rodzinny z udziałem społeczności lokalnej,
  •          Żegnaj przedszkole, witaj szkoło

Ponadto dzieci mogą prezentować swoje umiejętności i talenty uczestnicząc w różnorodnych konkursach organizowanych przez inne przedszkola i szkoły, różne instytucje kulturalno - oświatowe naszej gminy, oraz nasze przedszkole.

Rodziców zapraszamy do uczestniczenia w codziennym życiu naszego przedszkola i współtworzenia jego oferty.

Absolwenci naszego oddziału przedszkolnego to dzieci otwarte na świat,
twórcze, osiągające w wi
ększości bardzo dobre wyniki w nauce szkolnej.

W Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Sieńcu  mamy nowocześnie i kolorowo urządzone pomieszczenia dydaktyczne, które na bieżąco są doposażane w nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Meble i wyposażenie przedszkola są dostosowane do potrzeb dzieci i posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

W naszej placówce dzieci są bezpieczne, uśmiechnięte i zadowolone, a dzięki różnorodnym zabawom i ćwiczeniom na miarę swoich potrzeb i możliwości poznają i odkrywają otaczający ich świat.

Nasi wychowankowie rozpoczynają bez stresu i z sukcesem naukę w szkole podstawowej.

Zapewniamy codziennie ciepły napój, a w miarę potrzeb mamy możliwość zapewnienia ciepłego posiłku.

Ostatnio w ogrodzie zamontowany został skromny, ale funkcjonalny plac
zabaw.

​Dzięki efektywnej współpracy z Radą Rodziców Oddziału Przedszkolnego, z placówkami kulturalno-oświatowymi Wielunia i okolic (m. in. biblioteką pedagogiczną, kinem Syrena, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie i in.), nasze dzieci mają możliwość kontaktu z szeroko rozumianą kulturą poprzez udział w:

- przedstawieniach teatralnych,

- seansach filmowych,

- koncertach muzycznych,

- zajęciach tematycznych organizowanych przez bibliotekę pedagogiczną,

- wycieczkach,

- wyjściach do muzeum,

- konkursach i prezentacjach, uroczystościach przedszkolnych, lokalnych i ogólnopolskich programach i akcjach edukacyjnych

Na co dzień nasz oddział przedszkolny tętni życiem bieżącym, a równocześnie tworzy własną bogatą historię. Ważne momenty z  życia naszych przedszkolaków możecie Państwo prześledzić obserwując naszą stronę internetową - sp-sieniec.edupage.org oraz profil na Facebook-u.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 12 miejsc