Szkoła Podstawowa w Rudzie im. Wincentego Witosa

Strona WWW: spruda.pl
E-mail: sp13ruda@wp.pl

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie

Oddział przedszkolny funkcjonuje w nowoczesnym budynku szkoły oddanym do użytku w 1992 roku.
W oddziale prowadzone są dwie 25 osobowe grupy. Sale, w których prowadzone są zajęcia zlokalizowane są na parterze budynku.
Szkoła znajduje się w bezpiecznej okolicy w niewielkiej odległości od miasta.
          Wychowankowie uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach wychowawczo-edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowaną i kompetentną kadrę pedagogiczną, ciągle podnoszącą swoje kwalifikacje i doskonalącą się metodycznie. W młodszej grupie pracę opiekuńczą nauczyciela wspomaga pracownik obsługi.

Dzięki ciekawym i twórczym aktywnościom dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Poprzez zabawę inspirujemy je do działań twórczych, umożliwiamy nabywanie umiejętności, sprawności i doświadczeń zgodnie z ich potrzebami i możliwościami. Zapewniamy naukę języka angielskiego od trzeciego roku życia.W zajęciach edukacyjnych występują elementy rytmiki. Dzieci otrzymują solidne przygotowanie do podjęcia nauki w klasie pierwszej.
            Zapewniamy pomoc psychologiczno-pedagogiczną we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i pedagogiem. Corocznie dzieci uczestniczą w przesiewowych badaniach mowy, wzroku i słuchu. Dzieci mają zapewnione ciepłe posiłki  w czasie pobytu w przedszkolu.
           Promujemy zdrowy tryb życia, kładziemy nacisk na aktywność fizyczną, rozwijanie sprawności motorycznej. Dysponujemy bogato wyposażoną salą zabaw "Radosna Szkoła". Sale są przestronne i dobrze wyposażone w pomoce oraz zabawki tematyczne, dostosowane do wieku dziecka.
Oddział przedszkolny dysponuje najnowszymi pomocami dydaktycznymi. Dzieci bawią się i uczą programowania z robotem Photon. Dzięki interaktywnej pomocy "Magiczny dywan" rozwijają motorykę dużą, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Dzieci z grup przedszkolnych mają również do dyspozycji salę gimnastyczną.
           W naszym przedszkolu panuje rodzinna atmosfera, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Gwarantujemy naukę, zabawę i uśmiech Twojego dziecka !!!

Nasze przedszkole w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka, dbałością o bezpieczeństwo i jego wszechstronny, indywidualny, optymalny rozwój.

Przy aktywnej współpracy z Radą Rodziców i rodzicami oferujemy naszym wychowankom - liczne wycieczki, warsztaty edukacyjne , udział w projektach środowiskowych we współpracy ze szkołą, udział w imprezach kulturalnych, turniejach, przedstawieniach, seansach filmowych, koncertach filharmonii, warsztatach muzycznych i plastycznych.
Dzieci uczęszczają na zajęcia taneczne  oraz na zajęcia z robotyki.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 19 miejsc