Adres: os. Armii Krajowej 11
Dyrektor: Danuta Frysiak
Strona WWW: www.pp3wielun.szkolnastrona.pl
E-mail: publiczneprzedszkole3@wp.pl

Przedszkole posiada koncepcję pracy, która zakłada, że przedszkole jest miejscem bezpiecznej zabawy, wszechstronnego rozwoju i radosnego wypoczynku dzieci.

Oferta przedszkola jest zgodna z wymaganiami zawartymi w podstawie programowej wychowania przedszkolnego i potrzebami edukacyjnymi dzieci.

Plan pracy przedszkola obejmuje co roku stałe imprezy: Pasowanie na przedszkolaka, Andrzejki, Mikołajki, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Powitanie wiosny, Dni Otwarte, Dzień Sportu, Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty, Pożegnanie przedszkola.

Oprócz stałych punktów harmonogramu organizujemy jednodniowe wycieczki np. do Łodzi, Wrocławia, Opola, Częstochowy, do Krasiejowa – Parku Jurajskiego,do Milicza - Szklany Świat Bombek, wyjścia do muzeum Ziemi Wieluńskiej na wystawy czasowe oraz warsztaty plastyczne, wyjścia do kina na przedstawienia teatralne.

Zapraszamy dwa razy w roku do przedszkola grupę teatralną, raz w miesiącu odbywają się audycje muzyczne wykonywane przez grupę muzyczną „ATELIER” Patrycja Licha. Praktykujemy comiesięczne Święto Koloru, promujące zdrowy i higieniczny tryb życia. Organizujemy cykliczne spotkania z przedstawicielami różnych zawodów: z policjantem, strażakiem, ratownikiem medycznym, pielęgniarką oraz warsztaty z ciekawymi ludźmi: z malarką, artystą-plastykiem, autorką książek dla dzieci. Wychowankowie z naszego przedszkola biorą udział w imprezach międzyprzedszkolnych, takich jak: Spartakiada Sportowa, Pokazy Taneczne, Konkursy Piosenki. Placówka jest organizatorem Gminnego Międzyprzedszkolnego Turnieju Komunikacyjnego „Zielone światło dla przedszkolaka” we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wieluniu.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.pp3wielun.szkolnastrona.pl

Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu funkcjonuje od godz. 6.30 do 16.15.
W przedszkolu działa 6 oddziałów, do których uczęszczają dzieci w wieku

od 3 do 6 lat.

Przedszkole nr 3 zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, liczącą 13 nauczycieli oraz 8 pracowników obsługi i 1 pracownika administracji.

Zgodnie z Uchwałą NR LI/490/ Rady Miejskiej w Wieluniu z dnia 2 marca 2018 r., przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

Wyżywienie dla przedszkola przygotowuje na miejscu firma Eco-Catering. W chwili obecnej opłata za wyżywienie za dwa posiłki wynosi 9,00 zł, a za 3 posiłki 10,00 zł.

Placówka oferuje zajęcia z języka angielskiego (we wszystkich grupach) oraz zajęcia muzyczno-ruchowe (rytmikę). Dla chętnych organizujemy naukę religii. Przedszkole udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zajęć z logopedą i psychologiem.

CAŁA PLACÓWKA 39 miejsc